8 tipů pro přirozeně krásnou pleť

 

Čistá plet bez vrásek, akné a černých teček. Pokožka, která překypuje zdravím a září svěžestí, jednoduše krásná pleť. Proč je proboha tak těžké toho dosáhnout? Nejspíš jste si alespoň jednou za život podobnou otázku položili a patrně se museli smířit s tím, že odpověď zůstane neznámá. V tom případě pro V8s máme dobrou zprávu. V dnešním článku se podíváme na deset jednoduchých, ale zároveň velmi efektivních triků pro krásnou pleť.

1. Vždycky odstraňte make-up, než si jdete lehnoutOdstranění make-upu

Vaše pokožka potřebuje přes noc dýchat. Pokud ji neočistíte od make-upu, mohou se Vám vytvořit blemishes nebo černé tečky. Pokud u sebe zrovna nemáte odličovač, stačí použít olivový či jinak za studena lisovaný olej a vatové polštářky nebo jednoduše kapesník.

2. Pijte hodně vody

Pitný režim je základ zdravého těla. Mimo pozitivního dopadu, který správný příjem tekutin má na Vaše tělo, si můžete všimnout i vlivu na pleť. Začnete-li pít více vody (a důležité je, že se skutečně jedná o čistou vodu a ne slazené nápoje), Vaše pleť se pročistí od toxinů a chytne zdravý zlatavý tón.

3. Pravidelně oplachujte obličej

V průběhu dne se na našich obličejích usazuje množství nečistot z okolí, ale i pot a maz. Je proto důležité pravidelně obličej očišťovat a to jak vodou, tak nějakými šetrnými produkty,které pokožku rovněž zvlhčují. Obecně se doporučuje obličej alespoň dvakrát denně opláchnout, abyste zamezili ucpání pórů a vzniku černých teček.

4. Používejte arganový olej

Arganový olej

Arganové oříšky

Možná už jste si všimli trendu poslední doby v oblasti péče o pokožku a vlasy: arganového oleje. Nejspíš Vám připadal povyk kolem „obyčejného“ oleje přehnaný. Kupodivu je však veškerá pozornost, které se marockému zlatu dostává,zasloužená. Jen málokterý přípravek se může účinností přírodnímu arganovému oleji vyrovnat. Většina kvalitních produktů sice ve svém základu právě arganový olej využívá jako hlavní antioxidant, nicméně se stoprocentním olejem dosáhnete úměrně lepších výsledků. Doporučujeme používat přírodní stoprocentní arganový olej na navlhčenou pokožku dvakrát denně, ráno a večer. Přes den ochrání Vaší pleť před okolními vlivy a přes noc napomáhá regeneraci a obnově buněk.

Najít kvalitní a skutečně přírodní arganový olej může být naneštěstí nelehký úkol, proto jsme provedli velký test arganových olejů, ze kterého nám jako vítěz vyšla značka Argoil (odkaz na e-shop).

5. Užívejte exfoliátory a peeling

Pokud Vám připadá Vaše pleť matná a bez lesku, možná za to mohou odumřelé kožní buňky a usazené nečistoty. Peeling je skvělý způsob, jak získat zdravý lesk zpět. Pomáhá totiž obnažit novou svěží vrstvu pokožky. Peeling můžete provádět i bez využití kosmetických přídavků, stačí pokožku jemně vydrhnout. Doporučujeme však alespoň jednou za čas využít peelingového krému, gelu nebo obličejové masky. Mimo odstranění staré vrstvy pokožky totiž i vyživují a chrání novou pleť, která si díky tomu zachová svěží vzhled po delší dobu.

6. Používejte opalovací krém

Sluneční svit, jakkoliv může být příjemný, je pro naši pokožku často velkou zátěží. Opalovací krémy chrání před škodlivým UV zářením, zabraňují vysoušení a tím pádem urychlenému stárnutí pleti, zamezují spáleninám a snižují možnost vzniku rakoviny kůže. Opalovací krémPokožka často vystavena slunečním paprskům rychle stárne, bývá vysušená a na první pohled nevypadá zdravě. Chystáte-li ven za slunečného dne, použití opalovacího krému alespoň na obličej by mělo být samozřejmostí. Podobně byste neměli podcenit namazání pokud se chystáte například na sjezdovku, kde se od sněhu velké množství světla odráží i v případě, že není zrovna slunečno.

7. Dbejte na přísun vitamínu A, E a C

Tato trojice vitamínů má výjimečné antioxidační účinky. Brání proti poškození volnými radikály (to jsou nestabilní částice, které hledají elektron do páru a jsou tak vysoce reaktivní a pro pokožku škodlivé), které vede ke stárnutí buněk. Skvělým zdrojem vitamínů A, E a C je například kořenová zelenina, kakao, avokádo, slunečnicová semínka, ořechy, ale i výše zmíněný arganový olej, který vitamíny dodává přímo do pokožky.

8. Dodejte tělu zdravé tukyPokrmy s omega 3

Zdravé tuky mají blahodárný vliv na celkové zdraví těla. Jejich dopad na vzhled pokožky je však patrně nejočividnější. Nenasycené mastné kyseliny (například omega 3) jsou zodpovědné za jemnější pleť a její mladistvý vzhled. Nenasycené tuky můžete nalézt například v rybách, chia semínkách, ořeších nebo avokádu. A samozřejmě také v arganovém oleji (na tenhle marocký zázrak už chystáme kompletní článek 🙂 ).

Komentáře