5 znamení, že Váš vztah potřebuje změnu

Necítíte se už ve svém vztahu úplně příjemně? Máte dojem, že se něco změnilo, že už Váš partner není jako dřív? Podívejte se na tato znamení, podle kterých poznáte, že Váš vztah nutně potřebuje změnu.

Kritika

Lichotky a pochvaly zmizely a na jejich místo nastoupila neustálá kritika. „Cos to zase udělal/a?“ Poznáváte svůj vztah? Pokud ano, je třeba okamžitě začít pracovat na nápravě, neboť neustálá kritika bývá bohužel častým předchůdcem konce vztahu. První je třeba si uvědomit, zda sou výčitky na místě. Skutečně si vy nebo Váš partner kritiku zasloužíte, nebo jste už na sebe prostě hákliví? Tak jako tak, promluvte si. S konstruktivní kritikou se dá něco dělat, pokud Vám však partner svými poznámkami záměrně ubližuje, možná je načase vztah ukončit.

Nedáváte najevo svou lásku

Dotyky, polibky, držení za ruce. Takové drobné projevy náklonosti dokáží udělat rozdíl mezi spokojeným a nešťastným vztahem. Dotýkáte se s partnerem poslední dobou méně? Potom je načase zase začít a do Vašeho vztahu něžnost vrátit. Budete překvapeni, jak velký rozdíl to udělá.

Máte málo sexu

Je přirozené, že po nějaké době ve vztahu se doba mezi jednotlivými sexuálními akty prodlužuje. To je naprosto normální a přirozené. Přirozené už však není, pokud spolu takřka sex žádný nemáte. V takovém případě je opět nejlepší si promluvit a případně navštívit odborníka. Ne vždy za těmito problémy stojí nespokojenost ve vztahu. Svým dílem může přispět i stres z práce a další faktory.

Nudíte se

Pouze trávit čas s tím druhým Vás už nenaplňuje tolik, jako dřív? Vzájemná společnost už Vás tolik nebaví, raději byste dělali něco jiného? I to může být normálním vývojem vztahu, nicméně nikdy není na škodu zkusit do vztahu vrátit jiskru. Začněte dělat něco nového, neotřelého. Můžete společně začít chodit sportovat nebo si vyjet na nějaký zajímavý výlet.

Mlčíte

Dlouhé rozhovory už jsou minulostí, v současnosti spolu stěží promluvíte? I to může být normální vývoj vztahu. Pokud si večer u televize či knihy perfektně užijete i bez mluvení, není nutné se obávat. Jestliže si však doopravdy nemáte co víc říct, je třeba změna. Zkuste vytvořit nějaký netradiční společný zážitek a uvidíte, že se konverzace zase rozproudí. Můžete někam vycestovat, zajít do netradiční restaurace či zkusit nějaký adrenalinový sport. Největším zabijákem vztahů je vždycky stereotyp.

 

Ať už Váš vztah potřebuje změnu, či nikoliv, komunikace je vždycky základ. Mluvte se svým partnerem, sdělujte mu své pocity. Snažte se vyvarovat stereotypu, vztah potřebuje palivo v podobě nových společných zážitků. 

Komentáře