Prémiová seznamka Be2

Be2 je původem Lucemburská internetová seznamka, která se rozšířila do 30 států světa a mimo to se stala i jednou z předních seznamek u nás.

Tak jako mnoho jiných, i Be2 využívá dvou úrovní členství. První, základní úroveň je zdarma a umožňuje Vám pouze prohlížet si profily ostatních s rozmazanými fotkami a vyplnit vlastní profil. Pokud budete chtít posílat zprávy a využít algoritmu po spárování, budete si muset zaplatit jeden z VIP tarifů. Jenže to Vás může přijít draho.

Tři baličky

Na výběr máte ze tří balíčků. Jako první nás zaujme nejoblíbenější produkt – jedná se totiž o měsíční zkušební období za 149 Kč.  Mimo to je členství možné nakoupit za 399 Kč/měsíc na dobu jednoho roku nebo za 549 Kč/měsíc na dobu 6 měsíců. Proklikáváme se tedy přes evidentně nejvýhodnější možnost a ouha.

Pozor na malá písmenka

Jakmile dojde k platbě, objeví se standardní pole pro zadání platebních údajů ke kartě a vy máte dojem, že vše je v pořádku. Všimněte si však oznámení v červených rámečcích.

be2 Platba

Jakmile skončí Vaše zkušební období (respektive 4 dny před tím), z Vaší karty se automaticky strhne 2 247 Kč a členství se o tři měsíce prodlouží. A tak to půjde dál a dál, ať už si koupíte jakýkoliv tarif, po skončení se vždy obnoví. Jediný způsob, jak smlouvu ukončit, je poslat fax do Lucemburska.

Aby toho nebylo málo, pokud budete mít zablokované opakované platby z karty, můžete se podle zkušeností jiných uživatelů těšit na dopis od vymahačské firmy. Ze zkušebního období za 149 korun se tak stává celkem nepříjemná situace, ve které bohužel prakticky nemůžete zvítězit.

Uživatelské prostředí

Abychom seznamku jen nehanili, je třeba dodat, že uživatelské prostředí je velmi přátelské a profesionálně zpracované. Co se však obsahu týče, opět narážíme. Z avizovaných 370 000 profilů totiž narazíte sotva na setinu. Jakmile se přihlásíte, začnou Vám rovněž chodit zprávy, které si však nemůžete přečíst – dokud si nezaplatíte VIP členství.

My jsme se proto rozhodli v tuto chvíli náš test přerušit a VIP členství ani nezkoušet. Tuto seznamku, jejíž ceny jsou skutečně přemrštěné a způsob plateb nemorální, Vám doporučit nemůžeme. Skoro by se dalo říct, že Be2 se snaží nalákal lidi a využít jejich nepozornosti – o to, co s nimi bude dál, se však nezajímá.

 

Komentáře