Jak vyplnit profil na seznamce

Rozhodli jste se, že zkusíte jít svému štěstí na profil a založíte si účet na některé internetové seznamce (pomoc s výběrem té pravé naleznete zde)? Potom stojíte před nelehkým úkolem, totiž před vyplněním svého profilu. Jak to zařídit, abyste mezi ostatními na ihned vynikli a Váš profil byl už na první pohled atraktivní?

Možná si říkáte, že vyplnit profil je hračka, která Vám nezabere více, než pár minut. Opak je však pravdou: informace, které o sobě na seznamce poskytnete, jsou to nejdůležitější, co na Vašem profilu je. Jistě, fotka je také důležitá, ale člověk hledající vážný vztah jde především po vnitřních hodnotách a bude ho proto spíše než Váš vzhled zajímat, co máte a nemáte rádi, Vaše vzdělání a práce či životní sny a ambice. Pokud si někdo vybírá především na základě vzhledu, zajímá se spíše o povrchní hodnoty než partnerství pro život. Důkladným vyplněním profilu tak alespoň poznáte, kdo si dal dostatek práce s jeho přečtením.

Nedělejte ze sebe někoho, kdo nejste

První a nejdůležitější pravidlo je držet se pravdy. Pokud vyplníte svůj profil nepravdivými nebo přikrášlenými informacemi, zbytečně lákáte na něco, co nemůžete splnit, To skončí nevyhnutelným zklamáním na obou stranách, neboť pravda dříve či později vždycky vyjde najevo. Proč ze sebe vůbec dělat někoho, kým nejste? Chcete přece najít někoho, s kým Vám bude příjemně, někoho, kdo Vás bude mít rád pro to, jaký/jaká skutečně jste. Tím, že do svého profilu budete uvádět pravdu a nic než pravdu, jste na správné cestě k nalezení svého ideálního protějšku.

Buďte popisní

Není dobré, pokud na svém profilu zveřejníte sáhodlouhou charakteristiku, nikdo jí nebude chtít pročítat. Není ani dobré, pokud některé podstatné informace vynecháte či se k zadaným tématům vyjadřujete příliš stručně. Neodpovídejte jednoslovně, rozepište své důvody, proč Vás například baví návštěvy divadla a klidně uveďte i své oblíbené. Máte-li problém sama sebe charakterizovat, zeptejte se svých blízkých a přátel, jistě Vám rádi pomohou.

Buďte pozitivní

Nemá smysl do profilu uvádět, jak zoufale se snažíte navázat hlubší vztah nebo jak špatné zkušenosti se seznamováním máte. Obecně je lepší se tématu minulých partnerů zcela vyhnout (pokud nejste rozvedený/á nebo nemáte s bývalým partnerem dítě), na to budete mít spoustu času během po seznámení. Pokuste se neznít negativně a už vůbec ne prosebně, snažte se naopak o pozitivní a energický tón. Radost je nakažlivá a dokonce i v případě, že zrovna vy veselím vždycky nesršíte, můžete nakazit nejen ostatní, ale i sám/sama sebe!

Nepodceňujte se, ani se příliš nechvalte

Všeho moc škodí. Pokud budete sami sebe shazovat a podceňovat se, jistě tím nevyvoláte dobrý dojem. Stejně tomu bude v případě, že se budete příliš chválit. Uveďte především své silné stránky, ale nevyhýbejte se ani přiznání jedné či dvou věcí, v které až tak dobří nejste (například, že příliš nevynikáte ve sportu). V žádném případě na profil seriózní seznamky nepatří vyzdvihování Vašich schopností v posteli. Při hledání vážného vztahu by mělo zůstat téma sexu nějakou dobu tabu.

Zmiňte i požadavky na svého partnera

Je něco, co od svého budoucího partnera očekáváte nebo naopak něco, co by Vám ve vztahu mohlo bránit? Zmiňte to! Znovu tak ušetříte spoustu času sobě i případným zájemcům o Vás. Jen pozor, ať nejsou Vaše požadavky příliš náročné a případného zájemce neodradí. Při bližším seznamování můžete snadno zjistit, že daná negativní vlastnost není v porovnání s celkovým charakterem partnera až tak důležitá.

Do profilu nepište své osobní údaje

Vyvarujte se zveřejnění jakýchkoliv osobních informací, může to být nebezpečné. Nikdy nevíte, koho na seznamce můžete potkat a kdo s Vámi naváže kontakt. Adresu, telefonní číslo a další kontaktní údaje tak sdělte až někomu, s kým si rozumíte a s kým plánujete osobní setkání.

Rada na závěr

Podívejte se na profily ostatních a zkuste se od nich odlišit. Nemusíte za každou cenu vyčnívat z davu, ale těžko zaujmete, bude-li Váš profil stejný, jako stovky dalších. Nebojte se humoru a buďte hraví. A než svůj profil uložíte a dáte se do seznamování, dvakrát si ho po sobě přečtěte a zkontrolujte, zda neobsahuje gramatické chyby!

Komentáře

Poslední příspěvky

  1. kveta