Jak do vztahu znovu přivést jiskru

Nabyli jste dojmu, že Vašemu vztahu něco chybí? Máte pocit, už to není jako dřív? Dost možná Vám pouze chybí jiskra, která je vlastní především čerstvě zamilovaným párům, které se stále ještě poznávají.

Důležité je uvědomit si, že na tom není nic špatného. Zmizela-li z Vašeho vztahu zamilovanost, není to nutně špatně. Vztahy se vyvíjí a není možné a ani zdravé zůstávat v jedné fázi. Fáze zamilovanosti tak nevyhnutelně musí skončit.

Přesto je dobré zachovat ve vztahu jiskru. Ta obvykle mizí kvůli stereotypu, do kterého většina vztahů po čase upadá. Určitě to znáte, každý den je takřka totožný, byť můžete být spokojení. To je právě rozdíl mezi čerstvě zamilovanými a déle trvajícími vztahy. Čerstvě zamilovaní spolu zažívají nové věci, tvoří společné vzpomínky. A přesně to byste měli dělat i Vy, ať už jste s partnerem týden, nebo deset let. Stereotyp je největší zabiják vztahů a nejlepším způsobem, jak proti němu bojovat, je něco zajímavého společně podnikat.

Co dělat?

Nezáleží na tom, jaké dobrodružství si vymyslíte. Můžete spolu začít s nějakou sportovní aktivitou, jednou za čas zajít na bláznivé rande nebo si vyjet na báječnou dovolenou. Důležité je dělat něco nového a dělat to společně. Do Vašeho vztahu se tak vrátí dynamika a jiskra, kterou jste už považovali za ztracenou. A z vlastní zkušenosti mohu říct, že dlouhotrvající vztah, kterému jiskra nechybí, je ještě lepší, než počáteční zamilovanost.

Začněte tedy tím, že si s partnerem promluvíte. Neříkejte mu, že se nudíte nebo že Vašemu vztahu něco chybí. Jednoduše navrhněte nějaký společný zážitek, nebo ho klidně překvapte a všechno zařiďte dopředu.

Stereotyp v sexu

Důležité je zmínit, že i v sexu může začít docházet ke stereotypu a rutině. Bojujte proti nim, zkoušejte nové věci, zjišťujte, co se Vám oběma líbí. Experimentujte. Uvidíte, že společně přijdete na spoustu nových věcí, bez kterých si to později ani nebudete moci představit.

Komentáře