Kdy je namístě ukončit milenecký vztah?

Hned úvodem je třeba říct, že milenecký vztah není téměř v žádné podobě ideální. Nakonec téměř vždy někomu ublíží, naneštěstí velmi často i někomu mimo samotnou dvojici.

V zásadě existují tři typy mileneckého vztahu. Tou nejneškodnější možností je čistě fyzický vztah dvou nezadaných lidí, kteří se předem domluvili na jasných pravidlech. I ten však může v konečném důsledku ubližovat a je na místě ho ukončit, pokud začne jeden z dvojice chovat ke druhému neopětovaný cit.

Horší, naneštěstí však četnější variantou, je veřejně utajovaný vztah, ve kterém je jeden nebo oba z dvojice zadaný. V takovém případě Vám hrozí odhalení, které může vést k rozvodu, rozbití rodiny a v každém případě ublíží podvedenému partnerovi.

Kdy tedy takový milenecký vztah ukončit?

Pokud má jeden z Vás děti

Smyslem manželství jsou děti a Vy byste měli udělat maximum, abyste úplnost rodiny ochránili. Alespoň tedy do doby, než budou dostatečně staré, aby případný rozchod rodičů byli schopny vstřebat. Má-li tedy jeden z Vás děti, méně sobecké a pravděpodobně z dlouhodobého hlediska lepší řešení bude milenecký vztah ukončit.

Pokud Váš vztah nemá žádnou budoucnost

Může se stát, že se zamilujete do někoho, ale situace bude komplikovaná, a tak spolu navážete milenecký vztah. Nicméně čas plyne a ze slibů Vašeho partnera, že svůj současný protějšek opustí, jsou jen prázdné fráze. Nehledá aktivní řešení, rozchod s původním partnerem neustále odkládá a Vy se akorát trápíte, protože čekáte víc.

V takovém případě nemá cenu ztrácet čas. Takový člověk Vám pravděpodobně nikdy nedá to, co chcete. Určitě si zasloužíte víc.

Když chcete dát šanci svému primárnímu vztahu

Lidé se často se k mileneckému vztahu uchýlili jako poslední k možnosti v době vztahové krize. Kolikrát se však potom ukáže, že vztah ještě není tak úplně ztracený. V takovém případě je nejlepší promluvit si s oběma partnery a zjistit, co od vztahu vzájemně očekáváte. Zjistěte, jak by měl vztah do budoucna vypadat, abyste se mohli lépe rozhodnout.

Ať tak či onak, milenecký vztah není nikdy trvalé řešení. Pokud už jste se do něj dostali, měli byste vážně zvážit, zda je to skutečně to, co hledáte, a zda Vaše chování nezpůsobuje zbytečnou bolest.

 

Komentáře