Placená X neplacená seznamka

Rozhodnutí, že k seznámení využijete internetu, jste již učinili. Stojíte tedy před nelehkou otázkou, a sice jakou seznamku si vybrat. Je lepší seznamka s placeným členstvím, nebo seznamka, která je zdarma? Podle čeho vůbec vybírat? Hned úvodem je důležité říct, že internetových seznamek existuje celá řada a každému bude vyhovovat jiná. Právě proto je velmi důležité nebrat výběr seznamky na lehkou váhu, neboť už ten je prvním filtrem, který při hledání svého budoucího partnera/partnerky použijete.

Placené X neplacené členství

Základní členění internetových seznamek je na placené a neplacené. Existuje i třetí typ, který využívá více úrovní členství, přičemž základní, omezené členství můžete získat zadarmo, ale chcete-li na webu provádět některé akce (například psát zprávy), musíte si pořídit členství prémiové. Všechny tři typy mají své výhody i nevýhody a budou vyhovovat různým lidem. Pojďme se na ně podívat.

Placená seznamka

Placená seznamka mívá standardně uživatelů méně, za to se však i drasticky snižuje procento neaktivních a falešných profilů, na které v podstatě nenarazíte. Aby zůstal profil aktivní, musí totiž jeho vlastník pravidelně platit členství.

Prémiové seznamky také obvykle mají sofistikovanější algoritmy, které při výběru partnerů používají. Vaše identita je pravděpodobně skrytá všem, kdo si členství rovněž nezaplatí. Otravné reklamy na stránkách nebývají, protože seznamka se zvládne uživit z peněz získaných z členství.

Díky tomu, že se za členství musí platit, potkáte na placené seznamce výhradně lidi, kteří berou seznamování seriózně. Je to nejjednodušší způsob, jak se dostat mezi lidi, kteří hledají vztah. Měsíční členství se obvykle pohybuje v řádu stovek, což není příliš závratná částka. Jen pro srovnání, obvyklé speeddatingové akce jsou výrazně dražší.

Placenou seznamku tedy doporučujeme všem, kteří nehledají chvilkové rozptýlení, ale skutečný vztah.

Neplacená seznamka

Neplacená seznamka má obvykle více uživatelů, ale méně seznámení. Vzhledem ke skutečnosti, že zaregistrovat se může kdokoliv na jak dlouho chce, obsahují neplacené seznamky obrovské množství nepoužívaných a falešných profilů. Mimo to na nich narazíte především na znuděné lidi, kteří berou seznámení jako příležitostný nezávazný flirt, který jejich život může okořenit. Pokud je tedy právě to to, co hledáte, neplacená seznamka Vám bude pravděpodobně vyhovovat víc. Další, více očividnou výhodou je fakt, že ušetříte. Některé prémiové seznamky dokáží být drahé (i když většinou bývá cena vcelku přátelská) a pokud si vlastně nejste ani jisti, co hledáte, možná si s neplacenou službou vystačíte.

Mezi další nevýhody patří obvyklé množství reklam, ze kterých seznamka dohání svůj příjem. Ty mohou být leckdy velmi otravné. Ideální rovněž není ani skutečnost, že Vás na seznamce může kdokoliv najít. Vaše identita není nějak chráněná, diskrétnost bývá nulová.

Pokud hledáte partnera pro život a myslíte to se seznámením vážně, neplacená seznamka nepřipadá v úvahu. Chcete-li jen zahnat nudu, může být lepším řešením.

Komentáře