Seznamovací sociální síť Badoo

Badoo je v České republice nejnavštěvovanější seznamkou a současně také seznamkou s nejvyšším počtem aktivních členů. To nemůže být náhoda, přesto má seznamka mimo řady předností i několik vážných nedostatků.

Jak to funguje?

Podobně jako u každé seznamky, nejprve si musíte založit profil. Sem musíte nahrát pár svých fotek a můžete uvést několik doplňujících informací. A pak už se můžete začít seznamovat. Badoo je zcela zdarma, pokud nechcete využívat některých vylepšených funkcí, které průměrný uživatel příliš nepotřebuje.

Podobně jako u Tinderu (recenze zde), na obrazovce se Vám začnou objevovat profily potenciálních známostí a pokud se Vám protějšek líbí, dáte mu malé srdíčko. Když srdíčko obdržíte i Vy, otevře se Vám možnost poslat soukromou zprávu, pozdrav nebo dárek. badoo rozhraníMimo to Badoo umožňuje celou řadu vylepšení (za která se ovšem platí), jako je možnost zobrazit si uživatele, kteří Váš profil označili srdíčkem, můžete si prohlížet profily ostatních, aniž by Vás viděli či chatovat s populárními lidmi.

Systém je to velmi prostý a přesto nabízí spoustu možností. Pravděpodobně právě proto se těší takové oblibě především mezi mladými lidmi.

VÝHODY

Nespornou výhodou je velká základna uživatelů, kteří jsou však především v mladším věku. Dalším kladem je, že možnost někoho kontaktovat získáte teprve ve chvíli, kdy víte, že se svému protějšku také líbíte. Nebo by to tak alespoň mělo být. Skvělá je také možnost používat Badoo kdykoliv a kdekoliv, neboť mimo verze pro stolní počítače existuje i aplikace pro chytré telefony. Seznamovat se tak můžete ať už jste doma, v tramvaji na cestě do práce nebo na dovolené. Navazovat kontakt můžete rychle a snadno odkudkoliv.

NEVÝHODY

Naproti tomu však stojí celá řada nevýhod. Na Badoo se objevuje obrovské množství neaktivních profilů, hodně lidí dává profilům “like”, aniž by se byť jen podívali na fotku, aby si následně mohli vybírat z lidí, kterým se líbí a nemrhali časem. Profily bývají úplně nevyplněné nebo jen stručně popsané. Uživatelé také ne vždy hledají vztah, natož pak vážný. Badoo slouží spíše jako seznamovací sociální síť, než internetová seznamka.

Pokud je vážný vztah to, co hledáte, na Badoo ho pravděpodobně nenaleznete.

 

Přesto je to skvělá služba, díky které se můžete seznámit se zajímavými lidmi a možná budete mít štěstí a najdete i budoucího partnera/partnerku. Člověk by však neměl mít příliš vysoká očekávání a Badoo využívat spíš jako aplikaci pro zábavu, než jako cestu k serióznímu seznámení.

Komentáře