Mobilní aplikace Tinder

Vedle tradičních internetových seznamek se v posledních letech díky rozmachu chytrých mobilních telefonů vyvinul nový způsob online seznamování: seznamovací aplikace. Oproti standardním seznamkám mají několik výhod i nevýhod, na které se dnes podíváme na příkladu celosvětově jedné z nejúspěšnějších aplikací tohoto druhu, Tinderu.

Tinder funguje velmi jednoduše. Vytvoříte si profil přihlášením přes Facebook a do něj napíšete cokoliv chcete (nebo nenapíšete nic). A hned se můžete seznamovat. Vše je zdarma, pokud nechcete začít využívat některých speciálních funkcích.

Nastavíte si, zda hledáte ženy či muže, maximální vzdálenost mezi Vámi a požadovaný věkový rozptyl. Na základě tohoto filtru se Vám budou zobrazovat fotky uživatelů, kteří Vaše podmínky splňují. Pokud Vám člověk padne do oka (jeho profil samozřejmě můžete navštívit), posunete fotku doprava. Jestli Vás naopak nezaujmul, přejedete prstem doleva.

Ve chvíli, kdy dojde ke shodě, otevře se Vám možnost chatu. Systém je to velmi prostý a pravděpodobně právě proto se těší takové oblibě především mezi mladými lidmi.

Výhody

Nespornou výhodou je velká základna uživatelů, kteří jsou však především v mladším věku. Dalším kladem je, že možnost někoho kontaktovat získáte teprve ve chvíli, kdy víte, že se svému protějšku také líbíte. Nebo by to tak alespoň mělo být. Skvělá je také možnost používat aplikaci kdykoliv a kdekoliv, ať už jste doma, v tramvaji na cestě do práce nebo na dovolené. Navazovat kontakt můžete rychle a snadno odkudkoliv.

Nevýhody

Naproti tomu však stojí celá řada nevýhod. Na Tinderu se objevuje obrovské množství neaktivních profilů, hodně lidí dává profilům “like”, aniž by se byť jen podívali na fotku, aby si následně mohli vybírat z lidí, kterým se líbí a nemrhali časem. Profily bývají úplně nevyplněné nebo jen stručně popsané. Většina aktivních členů na Tinderu také hledá spíše příležitostný flirt, než vážný vztah.

Pokud je vážný vztah to, co hledáte, na Tinderu ho pravděpodobně nenaleznete.

 

Přesto je to skvělá aplikace, díky které se můžete seznámit se zajímavými lidmi a možná budete mít štěstí a najdete i budoucího partnera/partnerku. Člověk by však neměl mít příliš vysoká očekávání a Tinder využívat spíš jako aplikaci pro zábavu, než jako cestu k serióznímu seznámení.

Komentáře