Sex na prvním rande. Ano, nebo ne?

Vaše první rande probíhá skvěle. Se svým partnerem si rozumíte a jak večer postupuje a hladinka vína stoupá, přitahuje Vás víc a víc. Začínáte svádět vnitřní boj. Na jednu stranu víte, že se znáte krátce, ale silně Vás to k sobě táhne. Co teď?

Nejprve je nutné si ujasnit, co od rande a potažmo vztahu vlastně očekáváte. Jde jen o nezávazný flirt, příležitostný románek? Nebo to myslíte se seznamováním vážně a hledáte partnera pro život?

Pokud jste odpověděli ano na druhou otázku, odpověď je jednoznačná. K sexu na prvním rande by dojít nemělo. Budete totiž v očích partnera/partnerky budete působit až příliš snadno dostupně a stejně bude působit on/ona na Vás. Zprvu si to možná neuvědomíte, ale po čase by ve Vás tato zkušenost mohla začít hlodat. Pokud to bylo tak snadné pro mě, jak můžu vědět, že je mi teď věrný/á,

Hra na svádění

Další věc je krásná hra svádění, o kterou byste se připravili. Muži mají rádi, když mohou ženu dobývat, každá další „meta“ je tak pro ně skvělým úspěchem, ze kterého mají radost. Naproti tomu ženy jsou rády loveny. Tato hra svádění je období, na které budete ještě dlouho vzpomínat. Tak jako žádnou jinou fázi vztahu, ani tuto byste neměli přeskakovat.

Ideální průběh prvního rande tedy končí polibkem, ať už letmým na tvář či vášnivějším. Samozřejmě se nedá vymezit, jaký postup je správný a jaký špatný, v konečném důsledku vždycky záleží na jednotlivci. Položte si však jednoduchou otázku. Kam spěchat? Jestli to se svým vztahem myslíte vážně, máte všechen čas na světě. Proč to všechno zahazovat jen kvůli netrpělivosti a krátkozraké vášni?

Ať už budete dělat cokoliv, nikdy se do ničeho nenuťte. Buďte sví a dělejte jen to, co je Vám příjemné., měřítka většiny se na Vás nemusí vztahovat. Třeba si chcete i s prvním dotekem dát na čas, třeba naopak přejít k sexu co nejdřív. Ať tak či onak, mělo by to pro Vás být přirozené a příjemné. Protože takové vztahy mají být.

Více informací o tom, jak se na rande připravit a co očekávat naleznete v našem článku.

Komentáře