| |

Chci se seznámit, jak na to?

Můžete být šťastný/a, mít dobré zaměstnání a skvělé přátele, ale třeba Vám k plné spokojenosti stále ještě něco, nebo spíš někdo, chybí. Člověk je tvor sociální a touha po partnerovi je mu naprosto známá. Nebojte se proto a dejte se do seznamování, zvládli to už ostatní, zvládnete to i Vy!

Snad každý toužíme po někom, s kým bychom si rozuměli, s kým bychom mohli trávit čas a najít v něm oporu, Přesto je však spousta lidí i dlouhodobě nezadaná a vytoužené lásce se ani nesnaží jít naproti. Lásku si samozřejmě objednat nemůžete, ale existuje mnoho způsobů, jak zvýšit své šance v této krásné loterii.

Jenže kde začít?

Nejzásadnější na celém procesu seznamování je přístup, který zaujmete. Můžete se pohroužit do svých chmurných myšlenek, jak osamoceně se cítíte, nebo začít chodit více mezi lidi, snažit se potkávat nové osobnosti a brát celé seznamování jako zábavu. Uvidíte, že s dobrou náladou, očima otevřenýma (neboť láska je kolikrát všude kolem nás, ale my ji pro selektivní slepotu nevidíme) a energickým přístupem to dříve či později musí vyjít. A jistě to bude spíše dřív.

Kde se seznámit?

V zásadě existují dva způsoby seznámení. Osobní setkání a seznámení přes internet. Obě varianty mají své pro a proti a vyhovují různým typům lidí, takže rozhodnutí nakonec zůstane na Vás. Chcete-li pro své štěstí udělat maximum, můžete oba způsoby zkombinovat a záhy zjistíte, kolik příležitostí k seznámení všude kolem sebe máte.

Osobní seznámení

Pokud dáváte přednost osobnímu seznámení před seznámením se online, je třeba si uvědomit, že seznámit se můžete kdekoliv a kdykoliv. Místa jako jsou bary, diskotéky či restaurace se jeví jako nejevidentnější možnosti, ale existuje celá řada dalších míst, kde se dá seznámit ještě jednodušeji. Čekáte na autobus, ale ten už má deset minut zpoždění? Proč věcný komentář neprohodit k sympatické slečně či pánovi stojící ve frontě za Vámi? Seznámit se dá zkrátka všude: v MHD nebo ve vlaku, v posilovně, na festivalu, na koupališti, v obchodním centru, na pracovišti, na kamarádově oslavě či dokonce na ulici. Důležité je být k seznamování otevřený/á. Úsměv a oční kontakt mohou odvést většinu práce za Vás.

Další možností mohou být akce pořádané seznamovací agenturou (nebo spolkem, jako v našem případě), například speed dating. Co je speed dating se můžete dočíst v našem článku zde.

Online seznámení

Pro seznámení na internetu můžete využít některé z celé řady seznamek, které Vám mohou na základě Vašich vlastností a preferencí vybrat ideální protějšky. Při výběru seznamky je důležité postupovat obezřetně, neboť je každá jiná. Existují seznamky, za jejíchž členství musíte platit i seznamky, které jsou zcela zdarma. Na těch obyčejně narazíte na spoustu falešných profilů a lidí, kteří se jen nudí či hledají nezávazný flirt. Pokud to tedy se seznamováním myslíte vážně, bývá lepší využít služeb zpoplatněné seznamky.

Jakmile si seznamku vyberete (přečtěte si také naše recenze internetových seznamek), stačí se už jen zaregistrovat, vybrat nějakou pěknou aktuální fotku, pečlivě vyplnit profil a začít se seznamovat. Největší výhoda seznamek je ta, že potkáte celou řadu lidí, se kterými byste se možná jinak nikdy nesetkali a se kterými si budete pravděpodobně rozumět (díky sofistikovaným algoritmům, které některé seznamky využívají). Nevýhodou je především poněkud větší zastoupení mužů a důležitost prvního dojmu, které přepadá na Váš profil.