|

Co je to speed dating

Speed dating neboli rychlé rande je událost většinou pořádaná seznamovací agenturou (nebo jako v našem případě spolkem), na kterou se chodí lidé seznámit. Obvykle probíhá tak, že agentura zamluví nějaký prostor (například restauraci) a za poplatek zprostředkuje seznámení většímu počtů jednotlivcům.

Utvoří se dvojice, které mají cirka pět minut na rozhovor, během kterého se rozhodnou, zda se chtějí poznat lépe. Poté se dvojice vymění a tento postup se opakuje. Agentura může na konci rozdat dotazník a dvojicím, jež si vzájemně padly do oka, předat kontaktní údaje.

Výhody speed datingu

Největší výhodou speed datingu je poznání několika (někdy až desítek) potenciálních partnerů během velmi krátkého času. Tolik příležitostí k seznámení nemá obyčejný člověk ani za delší dobu, natož pak jediný večer.

Další výhodou je, že všichni účastníci mají skutečně zájem o vážný vztah a jsou nezadaní. Člověk se tak vyhne nepříjemným odmítnutím na základě již existujícího vztahu.

Na speed datingu jste zkrátka mezi svými, mezi lidmi, kteří to se seznámením myslí vážně a touží po seriózním vztahu.

Další výhodou je vyhodnocení, které dostanete emailem. Odpadá tak nepříjemné odmítnutí. Pokud si dvojice padla do oka, jednoduše to zaznamená v následném formuláři a zprostředkovatel potom na jejich emailové adresy pošle kontaktní údaje.

Nevýhody

Tak jako vše, i speed dating má své nevýhody. Tou největší je pravděpodobně důležitost prvního dojmu, protože ten je tím jediným, na základě čeho se bude Váš protějšek rozhodovat, zda se s Vámi chce poznat blíž, či nikoliv.

Faktory jako je vzhled, oblékání a způsob projevu potom hrají mnohem důležitější roli, než u jiných, pomalejších způsobů seznámení.