| |

Jak na první rande?

Potkali jste někoho, s kým jste si padli do oka. Domluvili jste se na osobním setkání, tedy na prvním rande. Jak se na takovou schůzku připravit?

První a  velmi důležité je vybrat vhodné místo. Je třeba vzít v potaz celou řadu faktorů, proto se touto problematikou zabýváme ve zvláštním článku. Přečíst si ho můžete zde. Pokud místo vybírá Váš partner, tato starost odpadává a na Vás už zůstává jen se na schůzku připravit.

Co si  vzít na sebe

Oblečení, které si na rande vezmete, se bude lišit podle aktivity, kterou jste zvolili. Pokud půjdete na večeři, je vhodné obléci se trochu slušněji (pánům postačí košile). Naproti tomu půjdete-li na společnou procházku, na místě je sportovnější a méně formální oblečení. Ať tak či onak, nejdůležitější je vzít si na sebe oblečení, ve kterém se budete cítit příjemně. Pokud nemáte ráda šaty, neberte si je, i když vypadají famózně. Přirozenost je totiž nejdůležitější.

Kdy přijít

Někdo by Vám mohl tvrdit, že je lepší přijít vždy o pět minut později. Ukážete tak prý svou zaneprázdněnost a nebudete působit příliš snaživě. Takový přístup je nesmyslný. Na schůzku naopak přijďte o pět minut dříve, chodit pozdě je neslušné a nikdo nečeká rád. Pokud nechcete začít první setkání hned nepříjemně, přijďte včas.

Kdo bude platit?

Obecně se považuje téměř za samozřejmost, že útratu platí muž. Nemělo by se to však za samozřejmost brát, muži to přirozeně nemají rádi. Je tedy vhodnější, pokud ženu pozve muž, neboť  to ukazuje serióznost s jakou k potenciálnímu vztahu přistupuje. Na druhou stranu by však měla žena vyvinout (byť na oko falešnou) ambici se na placení alespoň podílet. Muži jsou rádi za klaďase a budou-li mít pocit, že Vás museli přemluvit, budou se cítit dobře. I na Vás, jakožto nezávislou ženu, to vrhne lepší světlo.

O čem se bavit

Povídat si můžete o čemkoliv, existují však některá témata, kterým je lepší se zprvu vyhnout. Nikdy není dobré na prvním rande řešit minulé vztahy a sex. Povídejte si především o sobě, poznávejte se, vyptávejte se. Hlavně pusťte k řeči i svého partnera, aby se z dialogu nestal monolog.

Co očekávat

Rande se chýlí ke konci, co teď? Někteří lidé se začnou cítit pod tlakem, že se od nich něco očekává. Návod je jednoduchý: dělejte jen to, co Vám bude příjemné a přirozené. Chcete dát partnerovi pusu na tvář na rozloučenou? Udělejte to! Necítíte se dostatečně příjemně, abyste k podobné intimitě přistoupili? Nedělejte to! Hlavní je se do ničeho nenutit. Co se týče sexu na prvním rande, ten by vůbec neměl připadat v úvahu. Sebelepší průběh schůzky může zkazit právě toto vyvrcholení. Muži totiž rádi dobývají a ženy jsou rády dobývány. Připravit se o tuto hru není nikdy dobrý nápad.

Závěrem

Ať už tedy bude Vaše rande jakékoliv, důležité je zůstat sám sebou. Nikdy se do ničeho nenuťte a nedělejte nic, co je Vám nepříjemné. Nemějte přehnaná očekávání, snažte se především poznat svého partnera. Pokud se Vám rande nebude zamlouvat, je lepší se omluvit a odejít o něco dříve, než se trápit. Ať tak či onak, přejeme Vám hodně štěstí!