| |

Jsem pořád sám/sama. Co dělám špatně?

Určitě to znáte. Všichni Vaši blízcí mají partnery a jsou šťastní, ale Vám jako by se láska vyhýbala. Jak je to možné? Děláte snad něco špatně? Možná, možná ne. Nicméně my všichni můžeme pro své štěstí udělat více, než právě děláme. A právě na to se v dnešním článku zaměříme.

První důležitá věc, kterou si musíte uvědomit, je, že v tom nejste sami. Všude kolem Vás je nepochybně obrovská spousta nezadaných lidí, které trápí stejný problém. Nepropadejte zoufalství a uvidíte, že láska si i k Vám cestu najde, jen jí vyjít trochu v ústrety.

Choďte mezi lidi

Každý to známe, po práci se nám už kolikrát nechce nikam jít, a tak strávíme celý večer doma. Uvidíte však, že budete-li častěji chodit mezi lidmi, začnete náhle poznávat nové tváře. Nezáleží na tom, jestli si zajdete s kamarádkou na skleničku, do fitka nebo na večeři s přáteli. Jakýkoliv sociální kontakt je příznivý a bude mít kladný dopad na Vaši samotu a její řešení.

Až se Vás tedy příště kamarád zeptá, jestli nechcete v pátek zajít na oslavu jeho sestřenice, budete vědět, že nesmíte odmítnout!

Přestaňte se mračit, usmívejte se!

Nastoupíte do tramvaje a všude kolem sebe vidíte zakaboněné obličeje nevrlých lidí. Jak osvěžující je mezi nimi člověk s přívětivým úsměvem. S takovým člověkem je radost se znát a Vy brzy zaznamenáte, že jste mezi lidmi více oblíbení.

Pečujte o svůj vzhled

Zkuste se hezky obléknout ne jen při sváteční příležitosti, ale kdykoliv vyrazíte ven. Pořiďte si nový účes, začněte chodit do fitka nebo se třeba jen hezky navoňte. Kolikrát Vás totiž ve skutečnosti brzdí sebevědomí a ne samotný vzhled. A takové drobné vylepšení má na sebedůvěru blahodárné účinky.

Slevte ze svých požadavků na partnera

Nikdo není dokonalý a Vy byste neměli očekávat, že Váš partner bude. Neznamená to, že se máte spokojit s každým, kdo o Vás projeví zájem. Spíše jde o to, abyste kvůli prkotině, která Vám vadí, nezavrhli někoho, s kým byste si jinak báječně rozuměli.

Zbavte se negativních myšlenek

Tím, že si dokola budete opakovat, jak nemožní jste, že o Vás nikdo mít zájem nemůže, formujete skutečnost. Vykašlete se na to, že Vám vypadaly nějaké vlasy nebo jste trochu přibrali. Není ani pravda, že na vztah nemáte čas.

Zkuste online seznamku

Jste-li už delší dobu nezadaní, nemuselo by být od věci vyzkoušet štěstí na některé z internetových seznamek. Pokud to se vztahem myslíte vážně, bude určitě lepší zvolit placenou seznamku. Na neplacených seznamkách narazíte na spoustu falešných profilů, lidí, kteří se jednoduše nudí a lidi, kteří hledají nezávazný flirt. Naproti tomu placená seznamka slibuje jistou úroveň. Její členství je zpoplatněno, její uživatelé to se seznámením myslí vážně.

Ať tak či onak, nejdůležitější je nepropadat chmurům. Hlavu vzhůru, nejste v tom sami a i na Vás se dříve nebo později štěstí usměje!